| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Alpina |
| hoofdkantoor | Alpina B. Bovensiepen Gmbh+Co Kg, D-86807 Buchloe, Duitsland |
| handelsbenaming | Bmw D5 Biturbo |
| handelsnamen | Bmw Alpina D5 Biturbo
|
| typenaam | D5 Biturbo |
| aandrijving | achter |
| versnelling | automaat, 8 v. |
| 1e kleur | grijs |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
ma 29 okt. 2012 - |
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 4-deurs, sedan |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | 5151LL |
| variant | 5151LL |
| type | ALPINA 5 |
| plaats chassisnummer | r. motorruimte |
|
Prestaties
|
N008FR |
|
max. snelheid constructie |
275 km/u |
| acceleratie 0-100 km/h |
5,1 sec |
|
Financieel
|
N008FR |
| catalogusprijs | € 121.291,00 |
| bruto BPM | € 13.694,00 |
| bijtelling | n.v.t. |
|
Status
|
N008FR |
| leeftijd | 12 jaren en 11 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
N008FR |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Sedan |
| NL typegoedkeuringsnr | e1*KS07/46*0011*04 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,968 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
N008FR |
| oordeel | Geen oordeel |
| toelichting | De RDW geeft geen oordeel over de reeks tellerstanden van dit voertuig. Dit kan twee oorzaken hebben: dit voertuig is buiten Nederland geregistreerd geweest, of aan dit voertuig is iets gewijzigd waardoor het een ander kenteken heeft gekregen. |
| jaar laatste registratie | 2026 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
N008FR |
| vervaldatum APK | za 24 apr. 2027 (over 348 dagen) |
|
|
| datum tenaamstelling |
ma 27 sep. 2021 |
| in bezit van eigenaar | 4 jaren en 7 maanden |
| datum 1e toelating |
wo 12 jun. 2013 |
| datum 1e afgifte Nederland |
ma 27 sep. 2021 Import |
|
Historie
|
N008FR |
Massa
|
N008FR |
| massa ledig voertuig | 1.840 Kg |
| massa rijklaar | 1.940 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 2.455 Kg |
| max. te belasten met | 615 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 750 Kg |
| max. massa trekken geremd | 2.000 Kg |
| max. daklast | 100 Kg |
| max. massa samenstelling | 4.545 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., circ.-v/a, schijven/schijven, ABS |
| handrem | elektromechanisch, schijven, op rv+ra |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 1.160 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | nee |
| - aangedreven vooras | nee |
| - afstand volgende as | 296,8 cm |
| - spoorbreedte | 159,9 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.345 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | ja |
| - aangedreven achteras | ja |
| - spoorbreedte | 159,9 cm |
|
Maten
|
N008FR |
| lengte | 4,91 m |
| breedte | 1,86 m |
| hoogte | 1,47 m |
| wielbasis | 2,97 m |
Banden
|
N008FR |
| banden; velgen en ET | V= 255/35ZR20; 8.5x20 DP33 / A= 285/30ZR20; 9.5x20 DP44 |
| banden; velgen en ET | AV+A= 245/45R18 100V M+S; 8.0x18 DP30 |
| banden; velgen en ET | AV+A= 255/35R20 97W M+S; 8.5x20 DP33 |
|
Terugroepactie
|
N008FR |
| openstaande terugroepactie | nee |
|
Motor & Brandstof
|
N008FR |
| layout | in lijn, turbo, directe inspuiting |
| merk motor | Alpina |
| max. netto vermogen | 257.00 kW (350 pk) |
| brandstof 1 |
Diesel |
| cilinders | 6 |
| cilinderinhoud | 2.993 cm3 |
| netto max. vermogen | 257 kW (350 pk) bij 4.000 rpm |
| koppel | 700 Nm bij 1.500 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | compressie-ontsteking, viertakt |
| motorcode | N57D30 |
| Verbruik |
N008FR |
| brandstof 1 |
Diesel |
| dieselprijs | €1,509/l op ma 1 jan. 2001 |
| brandstofverbruik stad | 7.00 l/100km (1:14,3) = €7,00 |
| brandstofverbruik buitenweg | 5.30 l/100km (1:18,9) = €5,30 |
| brandstofverbruik gecombineerd | 5.90 l/100km (1:16,9) = €5,90 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 5.90 l/100km (1:16,9) = €5,90 |
| maximale biobrandstof percentage | 7.00 % |
| WLTP |
|
|
Milieu
|
N008FR |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Diesel |
| emissieklasse |
5 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 5 J |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*566/2011J |
| emissie stikstofoxide NOx | 0.15110 g/km |
| emissie koolstofmonoxyde | 0.27320 g/km |
| CO2 uitstoot stadsrit (NEDC) | 184 g/km |
| CO2 uitstoot buitenweg (NEDC) | 139 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd (NEDC) | 155 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 155 g/km |
| uitstoot deeltjes (licht) | 0.00008 g/km |
| roetuitstoot | 0.50 -1m |
| som van koolwaterstof en stikstofoxide uitstoot | 0.18230 g/km |
| geluid |
| geluidsniveau rijdend | 73 dB(A) |
| geluidsniveau stationair | 81 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 3.000 tpm |
Keuringen
|
N008FR |
| do 25 mei 2023 15:22 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op zo 30 jun. 2024
|
| wo 24 apr. 2024 09:19 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op do 24 apr. 2025
|
| wo 26 feb. 2025 13:42 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op vr 24 apr. 2026
|
| di 10 mrt. 2026 11:14 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - vervalt op za 24 apr. 2027
|