| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Bmw |
| moederbedrijf | BMW Group |
| hoofdkantoor | Bmw Bayerische Motoren Werke Ag, D-80788 München, Duitsland |
| importeur | Bmw Group Nederland |
| handelsbenaming | 320d Efficient Dynamics Edition Berline |
| handelsnamen | 3 Series
320d Efficient Dynamics
3er Reihe
|
| typenaam | 320D Efficient Dynamics Edition Berline |
| modelrange | F30 |
| links/rechts rijdend | rechts rijdende uitvoering(en) |
| aandrijving | achter |
| versnelling | automaat, 8 v. |
| 1e kleur | zwart |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
wo 7 jun. 2017 - |
| zuinigheidslabel |
|
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 4-deurs, sedan |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | 6A150000 |
| variant | 8D11 |
| type | 3L |
| plaats chassisnummer | in motorruimte r. |
| site | https://www.bmw.nl/nl/index.html |
|
Prestaties
|
RF914T |
|
max. snelheid constructie |
225 km/u |
|
Financieel
|
RF914T |
| catalogusprijs | € 51.827,00 |
| bruto BPM | € 4.970,00 |
| bijtelling | n.v.t. |
|
Status
|
RF914T |
| leeftijd | 8 jaren en 5 maanden |
| geëxporteerd | ja |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | nee (beslag gelegd, overheidsvoertuig, van fleetowner, lease- of verhuurbedrijf, geëxporteerd) |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | Nee |
|
Typegoedkeuring
|
RF914T |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Sedan |
| NL typegoedkeuringsnr | e1*2007/46*0314*22 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,810 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
RF914T |
| oordeel | Logisch |
| toelichting | De geregistreerde tellerstand is telkens hoger dan de daarvoor geregistreerde tellerstand. De RDW oordeelt dan dat de tellerstand logisch verklaarbaar is. |
| jaar laatste registratie | 2025 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
RF914T |
| vervaldatum APK | ma 9 feb. 2026 -74 dagen verlopen |
|
|
| datum 1e toelating |
vr 10 nov. 2017 |
| datum 1e afgifte Nederland |
vr 10 nov. 2017 |
|
Historie
|
RF914T |
Massa
|
RF914T |
| massa ledig voertuig | 1.405 Kg |
| massa rijklaar | 1.505 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 1.980 Kg |
| max. te belasten met | 575 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 745 Kg |
| max. massa trekken geremd | 1.800 Kg |
| max. daklast | 75 Kg |
| max. massa samenstelling | 3.855 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., circ.-v/a, schijven/schijven, ABS met ESP |
| handrem | mechanisch, trommel, op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 915 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | nee |
| - afstand volgende as | 281,0 cm |
| - spoorbreedte | 153,0 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.140 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | ja |
| - spoorbreedte | 155,0 cm |
|
Maten
|
RF914T |
| lengte | 4,63 m |
| breedte | 1,81 m |
| hoogte | 1,42 m |
| wielbasis | 2,81 m |
Banden
|
RF914T |
| banden; velgen en ET | V+A= 205/60R16 92V; 7x16 ET31 |
|
Terugroepactie
|
RF914T |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen - carrosserie (beschermingsmiddelen inzittenden) |
| terugroepactie referentiecode | Er is mogelijk naderhand een ander stuurwiel gemonteerd met een airbag waarvan het gas in de gasgenerator kan verouderen. |
| risicobeoordeling | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| materiële gevolgen | Dit kan leiden tot een explosie van deze gasgenerator zelf, als de airbag bij een ongeval wordt geactiveerd, waarbij metalen deeltjes ernstige of zelfs fatale verwondingen veroorzaken. |
| herstel | Het standaard stuurwiel kan zijn vervangen door een ander stuurwiel dat naderhand is ingebouwd. De voertuigeigenaar kan via de hier onder genoemde website(www.bmwrecallsteeringwheel.expertinquiry.com) zelf controleren of de stuurwielairbag binnen deze terugroepactie valt. Er volgt dan informatie of verdere inspectie of reparatie bij een BMW dealer nodig is. |
| aangekondigd door producent op | ma 8 jul. 2024 (ref. code 0032550300, 0032570300) |
| gemeld aan RDW op | ma 8 jul. 2024 |
| gemeld door | BMW Nederland B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | ma 8 jul. 2024 middels een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | 0800-0992234 |
| meer informatie via web | http://www.bmwrecallsteeringwheel.expertinquiry.com |
| totaal aantal terugroepingen | 5.144.881 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 87.520 |
| gepubliceerd door RDW op | ma 8 jul. 2024 |
|
Motor & Brandstof
|
RF914T |
| layout | in lijn, turbo, directe inspuiting |
| merk motor | Bmw |
| max. netto vermogen | 120.00 kW (163 pk) |
| elektromotor af fabriek | nee |
| extern oplaadbaar (plug-in, PHEV) | nee |
| brandstof 1 |
Diesel |
| alleen elektrisch geschakeld | nee |
| cilinders | 4 |
| cilinderinhoud | 1.995 cm3 |
| netto max. vermogen | 120 kW (163 pk) bij 4.000 rpm |
| koppel | 400 Nm bij 1.750 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | compressie-ontsteking, viertakt |
| motorcode | B47D20A |
| Verbruik |
RF914T |
| brandstof 1 |
Diesel |
| dieselprijs | €2,296/l op ma 20 apr. 2026 |
| brandstofverbruik gecombineerd | 3.80 l/100km (1:26,3) = €8,72 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 3.80 l/100km (1:26,3) = €8,72 |
| maximale biobrandstof percentage | 7.00 % |
| WLTP |
|
|
Milieu
|
RF914T |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Diesel |
| emissieklasse |
6 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 W |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*2016/646W |
| emissie stikstofoxide NOx | 0.03040 g/km |
| emissie koolstofmonoxyde | 0.14820 g/km |
| CO2 uitstoot stadsrit (NEDC) | 120 g/km |
| CO2 uitstoot buitenweg (NEDC) | 87 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd (NEDC) | 99 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 99 g/km |
| uitstoot deeltjes (licht) | 0.00014 g/km |
| som van koolwaterstof en stikstofoxide uitstoot | 0.03750 g/km |
| geluid |
| geluidsniveau rijdend | 73 dB(A) |
| geluidsniveau stationair | 78 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 3.000 tpm |
Keuringen
|
RF914T |
| vr 12 jan. 2024 12:02 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op zo 9 feb. 2025
|
| wo 5 feb. 2025 11:45 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op ma 9 feb. 2026
|