| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Bmw |
| moederbedrijf | BMW Group |
| hoofdkantoor | Bmw Bayerische Motoren Werke Ag, D-80788 München, Duitsland |
| importeur | Bmw Group Nederland |
| handelsbenaming | 3er Reihe 318i Touring |
| handelsnamen | 3er Reihe
|
| typenaam | 318I Touring |
| modelrange | E91 |
| aandrijving | achter |
| versnelling | handgeschakeld, 6 v. |
| 1e kleur | zwart |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
vr 14 sep. 2007 - |
| zuinigheidslabel |
|
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 4-deurs, stationwagen |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | AA |
| variant | VR31 |
| type | 390L |
| plaats chassisnummer | op r. schroefveerkoker onder motorkap |
| site | https://www.bmw.nl/nl/index.html |
|
Prestaties
|
18GJK8 |
|
max. snelheid constructie |
210 km/u |
|
Financieel
|
18GJK8 |
| catalogusprijs | € 40.629,00 |
| bruto BPM | € 8.558,00 |
| bijtelling | Bijtelling: Youngtimer, 35% bijtelling over de dagwaarde, geldig vanaf 12-07-2023.
|
|
Status
|
18GJK8 |
| leeftijd | 17 jaren en 9 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
18GJK8 |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Stationwagen |
| NL typegoedkeuringsnr | e1*2001/116*0308*08 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,760 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
18GJK8 |
| oordeel | Logisch |
| toelichting | De geregistreerde tellerstand is telkens hoger dan de daarvoor geregistreerde tellerstand. De RDW oordeelt dan dat de tellerstand logisch verklaarbaar is. |
| jaar laatste registratie | 2025 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
18GJK8 |
| vervaldatum APK | zo 23 aug. 2026 (over 129 dagen) |
|
|
| datum tenaamstelling |
di 21 mei 2013 |
| in bezit van eigenaar | 12 jaren en 11 maanden |
| datum 1e toelating |
za 12 jul. 2008 |
| datum 1e afgifte Nederland |
za 12 jul. 2008 |
|
Historie
|
18GJK8 |
Massa
|
18GJK8 |
| massa ledig voertuig | 1.405 Kg |
| massa rijklaar | 1.505 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 1.970 Kg |
| max. te belasten met | 565 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 695 Kg |
| max. massa trekken geremd | 1.250 Kg |
| max. daklast | 75 Kg |
| max. massa samenstelling | 3.295 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., circ.-v/a, schijven/schijven, ABS, EBD |
| handrem | mechanisch, trommel, op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 900 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | nee |
| - afstand volgende as | 276,0 cm |
| - spoorbreedte | 149,4 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.135 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | ja |
| - spoorbreedte | 150,3 cm |
|
Maten
|
18GJK8 |
| lengte | 4,52 m |
| breedte | 1,82 m |
| hoogte | 1,42 m |
| wielbasis | 2,76 m |
Banden
|
18GJK8 |
| banden; velgen en ET | V= 225/35R19 88Y; 8x19 ET37 / A= 255/30R19 91Y; 9x19 ET39 |
| banden; velgen en ET | V= 225/45R17 91V; 8x17 ET34 / A= 255/40R17 94V; 8 1/2x17 ET37 |
| banden; velgen en ET | V= 225/40R18 88W; 8x18 ET34 / A= 255/35R18 90W; 8 1/2x18 ET37 |
|
Terugroepactie
|
18GJK8 |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen en aanhangwagens - elektrische installatie |
| terugroepactie referentiecode | In de stekkerverbinding op de aanjagereindtrap kan wrijvingscorrosie ontstaan. Hierdoor kan in de stekkerverbinding een elektrische weerstand ontstaan. |
| risicobeoordeling | Brand met letselschade |
| materiële gevolgen | De stekkerverbinding kan oververhit raken met kans op kortsluiting. |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt verzocht een afspraak te maken met een merkdealer. De dealer zal de stekkerverbinding van de aanjagereindtrap controleren en herstellen. Indien nodig wordt de aanjagereindtrap vervangen. |
| aangekondigd door producent op | wo 8 aug. 2018 (ref. code 0061830400) |
| gemeld aan RDW op | do 27 sep. 2018 |
| gemeld door | BMW Nederland B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | do 20 sep. 2018 middels opbellen of persoonlijk benaderen, een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | 0800-0992234 |
| meer informatie via web | - |
| totaal aantal terugroepingen | 1.035.604 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 41.470 |
| gepubliceerd door RDW op | vr 28 sep. 2018 |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen - carrosserie (beschermingsmiddelen inzittenden) |
| terugroepactie referentiecode | Na enkele jaren kan er door luchtvochtigheid en temperatuurschommelingen bij de bestuurdersairbag een defect ontstaan aan de gasgenerator. |
| risicobeoordeling | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| materiële gevolgen | Er kan niet worden uitgesloten dat bij een airbagactivering na een botsing een te hoge druk ontstaat in de gasgenerator, als deze ontploft kunnen de rondvliegende metalen delen ernstige verwondingen veroorzaken en in het extreemste geval zelf tot de dood leiden. |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt verzocht een afspraak te maken met de merkdealer. Deze zal de airbag vervangen. |
| aangekondigd door producent op | wo 16 jul. 2025 (ref. code 0032730300) |
| gemeld aan RDW op | wo 23 jul. 2025 |
| gemeld door | BMW Nederland B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | do 30 okt. 2025 middels een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | 0800-0992234 |
| meer informatie via web | - |
| totaal aantal terugroepingen | 1.452.503 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 49.614 |
| gepubliceerd door RDW op | do 24 jul. 2025 |
|
Motor & Brandstof
|
18GJK8 |
| layout | in lijn-inj |
| merk motor | Bmw |
| max. netto vermogen | 105.00 kW (143 pk) |
| brandstof 1 |
Benzine |
| cilinders | 4 |
| cilinderinhoud | 1.995 cm3 |
| netto max. vermogen | 105 kW (143 pk) bij 6.000 rpm |
| koppel | 190 Nm bij 4.250 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| motorcode | N43B20A |
| Verbruik |
18GJK8 |
| brandstof 1 |
Benzine |
| benzine Euro95-prijs | €2,316/l op ma 13 apr. 2026 |
| brandstofverbruik stad | 8.00 l/100km (1:12,5) = €18,53 |
| brandstofverbruik buitenweg | 4.90 l/100km (1:20,4) = €11,35 |
| brandstofverbruik gecombineerd | 6.00 l/100km (1:16,7) = €13,90 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 6.00 l/100km (1:16,7) = €13,90 |
| WLTP |
|
|
Milieu
|
18GJK8 |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Benzine |
| emissieklasse |
4 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 4 |
| milieuklasse EG goedkeuring | 70/220*2003/76B |
| emissie koolwaterstof | 0.08400 g/km |
| emissie stikstofoxide NOx | 0.03100 g/km |
| emissie koolstofmonoxyde | 0.25200 g/km |
| CO2 uitstoot stadsrit (NEDC) | 191 g/km |
| CO2 uitstoot buitenweg (NEDC) | 117 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd (NEDC) | 144 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 144 g/km |
| geluid |
| geluidsniveau rijdend | 71 dB(A) |
| geluidsniveau stationair | 75 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 4.500 tpm |
Keuringen
|
18GJK8 |
| wo 23 aug. 2023 13:50 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op vr 23 aug. 2024
|
| wo 21 aug. 2024 09:11 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op za 23 aug. 2025
|
| do 7 aug. 2025 11:32 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - vervalt op zo 23 aug. 2026
|