![]() |
XTGP35 |
|---|---|
| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Bmw |
| moederbedrijf | BMW Group |
| hoofdkantoor | Bmw Bayerische Motoren Werke Ag, D-80788 München, Duitsland |
| importeur | Bmw Group Nederland |
| handelsbenaming | 3er Reihe 323i |
| handelsnamen | 3er Reihe |
| typenaam | 323I |
| modelrange | E46 (4) |
| aandrijving | voor |
| versnelling | handgeschakeld, 5 v. |
| 1e kleur | grijs |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren | ma 26 okt. 1998 - |
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 4-deurs, sedan |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | 01 |
| variant | AM31 |
| plaats chassisnummer | op r. schroefveerkoker onder motorkap |
| site | https://www.bmw.nl/nl/index.html |
| Prestaties | XTGP35 |
| max. snelheid constructie | 231 km/u |
| Financieel | XTGP35 |
| catalogusprijs | niet opgegeven |
| bruto BPM | € 10.488,00 |
| bijtelling | Bijtelling: Youngtimer, 35% bijtelling over de dagwaarde, geldig vanaf 09-02-2014. |
| Status | XTGP35 |
| leeftijd | 27 jaren en 2 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
| Typegoedkeuring | XTGP35 |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Sedan |
| NL typegoedkeuringsnr | e1*97/27*0097*03 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 1 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,725 m |
| zitplaatsen | 5 |
| Tellerstand | XTGP35 |
| oordeel | Onlogisch |
| toelichting | In de reeks tellerstanden is een tellerstand geregistreerd die lager is dan de stand daarvoor. Het kan zijn dat de teller is teruggedraaid of dat er een typfout is gemaakt. De RDW baseert het oordeel 'onlogisch' alleen op metingen na 1 januari 2014. |
| jaar laatste registratie | 2026 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
| Datums | XTGP35 |
| vervaldatum APK | wo 11 nov. 2026 (over 196 dagen) |
| datum tenaamstelling | za 15 nov. 2025 |
| in bezit van eigenaar | 0 jaren en 5 maanden |
| datum 1e toelating | di 9 feb. 1999 |
| datum 1e afgifte Nederland | di 9 feb. 1999 |
| Historie | XTGP35 |
|
|
XTGP35 |
| massa ledig voertuig | 1.345 Kg |
| massa rijklaar | 1.445 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 1.870 Kg |
| max. te belasten met | 525 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 720 Kg |
| max. massa trekken geremd | 1.600 Kg |
| max. daklast | 75 Kg |
| max. massa samenstelling | 3.545 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., circ.-v/a, schijven/schijven, ABS |
| handrem | mechanisch, trommel, op achteras |
| vooras as nr. 1: | |
| - max. aslast vooras | 905 Kg |
| - afstand volgende as | 272,5 cm |
| - spoorbreedte | 147,1 cm |
| achteras as nr. 2: | |
| - max. aslast achteras | 1.050 Kg |
| - spoorbreedte | 147,8 cm |
| Maten | XTGP35 |
| lengte | 4,471 - 4,568 m |
| breedte | 1,74 m |
| hoogte | 1,40 - 1,42 m |
| wielbasis | 2,73 m |
|
|
XTGP35 |
| banden; velgen en ET | V+A= 195/65R15 91V; 6 1/2x15 ET42 / 205/60R15 91V; 6 1/2x15 ET42, 7x15 ET47 |
| banden; velgen en ET | V+A= 205/55R16 91V; 7x16 ET46-47 / 225/50R16 92W/ZR; 7x16 ET46-47 |
| banden; velgen en ET | V+A= 205/50R17 93W(XL); 7x17EH2 ET47 / 225/45R17 93W 8x17 ET47 |
| Terugroepactie | XTGP35 |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen - carrosserie (beschermingsmiddelen inzittenden) |
| terugroepactie referentiecode | De gasgenerator van de bestuurdersairbag kan vanwege de mogelijkheid van inwerking van vocht en veroudering bij activeren een te hoge druk opbouwen. Als gevolg kan de gasgenerator ontploffen en kunnen metaaldelen losraken en weggeschoten worden. |
| risicobeoordeling | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| materiële gevolgen | Geen of niet voldoende bescherming bieden en verwonden van de bestuurder en andere inzittenden. |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt verzocht een afspraak te maken met een merkdealer. Deze zal de productiecode van de gasgenerator controleren en mogelijk moet de gasgenerator worden vervangen. De voertuigeigenaar wordt mogelijk aangeraden het voertuig dan niet meer te gebruiken. De voertuigeigenaar wordt mogelijk opnieuw uitgenodigd de airbag te laten vervangen. |
| aangekondigd door producent op | do 26 dec. 2019 (ref. code 32980200+32110300+32200300) |
| gemeld aan RDW op | di 14 jan. 2020 |
| gemeld door | BMW Nederland B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | ma 27 jan. 2020 middels opbellen of persoonlijk benaderen, een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | 0800 0992234 |
| meer informatie via web | (Nog) niet bekend |
| totaal aantal terugroepingen | 329.175 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 6.349 |
| gepubliceerd door RDW op | di 3 dec. 2019 |
| Motor & Brandstof | XTGP35 |
| layout | in lijn-inj |
| merk motor | Bmw |
| max. netto vermogen | 125.00 kW (170 pk) |
| brandstof 1 | Benzine |
| cilinders | 6 |
| cilinderinhoud | 2.494 cm3 |
| netto max. vermogen | 125 kW (170 pk) bij 5.500 rpm |
| koppel | 245 Nm bij 3.500 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| motorcode | 256S4 |
| Verbruik | XTGP35 |
| brandstof 1 | Benzine |
| benzine Euro95-prijs | €2,279/l op ma 20 apr. 2026 |
| brandstofverbruik stad | 12.70 l/100km (1:7,9) = €28,94 |
| brandstofverbruik buitenweg | 6.90 l/100km (1:14,5) = €15,73 |
| brandstofverbruik gecombineerd | 9.00 l/100km (1:11,1) = €20,51 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 9.00 l/100km (1:11,1) = €20,51 |
| WLTP | |
| Milieu | XTGP35 |
| WLTP | |
| brandstof 1 | Benzine |
| emissieklasse | 2 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 2 |
| milieuklasse EG goedkeuring | 70/220*1996/69 |
| emissie koolstofmonoxyde | 0.27700 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd (NEDC) | 215 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 215 g/km |
| som van koolwaterstof en stikstofoxide uitstoot | 0.05100 g/km |
| geluid | |
| geluidsniveau rijdend | 73 dB(A) |
| geluidsniveau stationair | 78 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 4.125 tpm |
|
|
XTGP35 |
| do 26 okt. 2023 11:28 | apk lichte voertuigen |
|
RA1 - Waarschuwingsinrichting airbag- / gordelsysteem geeft defect periodieke controle - is vervallen op ma 11 nov. 2024 | |
| ma 11 nov. 2024 10:31 | apk lichte voertuigen |
|
RA1 - Waarschuwingsinrichting airbag- / gordelsysteem geeft defect periodieke controle - is vervallen op di 11 nov. 2025 | |
| di 11 nov. 2025 10:35 | apk lichte voertuigen |
|
RA1 - Waarschuwingsinrichting airbag- / gordelsysteem geeft defect periodieke controle - vervalt op wo 11 nov. 2026 | |
| # | Kenteken | Kleur | Toelating | Cat.Prijs | Cil. | cc |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Z882NH | zwart | vr 27 jan. 2012 | €5.109,00 | 4 | 1.995 |
| 2 | N729ZP | zwart | wo 6 jul. 2011 | €8.533,00 | 4 | 1.995 |
| 3 | GGX34T | wit | do 18 mrt. 2010 | €9.054,00 | 4 | 1.995 |
| 4 | X222ST | bruin | do 12 jul. 2012 | €11.705,00 | 4 | 1.995 |
| 5 | TH084Z | grijs | wo 26 okt. 2011 | €14.361,00 | 4 | 1.995 |
| 6 | 37KVT1 | zwart | do 25 feb. 2010 | €15.311,00 | 6 | 2.979 |
| 7 | 91KLJ1 | zwart | di 5 jan. 2010 | €16.402,00 | 4 | 1.995 |
| 8 | GFJ49D | grijs | vr 27 apr. 2012 | €19.768,00 | 4 | 1.995 |
| 9 | 88SVN3 | grijs | di 23 feb. 1999 | €21.305,00 | 4 | 1.596 |
| 10 | 18JXR5 | grijs | ma 21 sep. 2009 | €24.322,00 | 4 | 1.599 |
| 11 | 91ZTV5 | oranje | ma 9 dec. 2002 | €26.040,00 | 4 | 1.796 |
| 12 | 80LDN7 | zwart | do 29 apr. 2010 | €26.807,00 | 4 | 1.599 |
| 13 | 75LDN7 | blauw | di 27 apr. 2010 | €27.214,00 | 4 | 1.995 |
| 14 | 70JZV9 | zwart | wo 28 okt. 2009 | €27.482,00 | 4 | 1.599 |
| 15 | 50LDN7 | zwart | di 6 apr. 2010 | €27.533,00 | 4 | 1.599 |
| 16 | 49LDN7 | blauw | di 27 apr. 2010 | €27.680,00 | 4 | 1.599 |
| 17 | 51LDN7 | grijs | di 6 apr. 2010 | €27.680,00 | 4 | 1.599 |
| 18 | 86LDN7 | grijs | di 6 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 19 | 84LDN7 | zwart | di 6 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 20 | 83LDN7 | grijs | di 13 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 21 | 77LDN7 | blauw | ma 19 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 22 | 78LDN7 | zwart | di 6 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 23 | 79LDN7 | grijs | do 29 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 24 | 81LDN7 | zwart | ma 19 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 25 | 87LDN7 | blauw | ma 19 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 26 | 90LDN7 | grijs | di 13 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 27 | 91LDN7 | grijs | di 13 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 28 | 82LDN7 | grijs | di 13 apr. 2010 | €27.840,00 | 4 | 1.599 |
| 29 | 75LDN8 | zwart | wo 31 mrt. 2010 | €27.841,00 | 4 | 1.995 |
| 30 | 15LGN8 | grijs | do 15 apr. 2010 | €27.923,00 | 4 | 1.995 |