| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Bmw |
| moederbedrijf | BMW Group |
| hoofdkantoor | Bmw Bayerische Motoren Werke Ag, D-80788 München, Duitsland |
| importeur | Bmw Group Nederland |
| handelsbenaming | X Reihe X1 Sdrive20i |
| handelsnamen | X Reihe
X Series
X1 Sdrive20i
|
| typenaam | X1 Sdrive20I |
| modelrange | E84 |
| links/rechts rijdend | rechts rijdende uitvoering(en) |
| aandrijving | achter |
| versnelling | automaat, 8 v. |
| 1e kleur | blauw |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
do 24 jan. 2013 - |
| zuinigheidslabel |
|
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 4-deurs, stationwagen |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | 6A2V0 |
| variant | VL91 |
| type | X1 |
| plaats chassisnummer | r. motorruimte |
| EuroNCAP-score | 5 sterren, https://www.euroncap.com/en/results/bmw/x1/10915 |
| site | https://www.bmw.nl/nl/index.html |
|
Prestaties
|
6KNF66 |
|
max. snelheid constructie |
220 km/u |
|
Financieel
|
6KNF66 |
| catalogusprijs | € 45.682,00 |
| bruto BPM | € 8.585,00 |
| bijtelling | n.v.t. |
|
Status
|
6KNF66 |
| leeftijd | 12 jaren en 10 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
6KNF66 |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Stationwagen |
| NL typegoedkeuringsnr | e1*2007/46*0275*09 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,760 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
6KNF66 |
| oordeel | Logisch |
| toelichting | De geregistreerde tellerstand is telkens hoger dan de daarvoor geregistreerde tellerstand. De RDW oordeelt dan dat de tellerstand logisch verklaarbaar is. |
| jaar laatste registratie | 2026 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
6KNF66 |
| vervaldatum APK | ma 15 feb. 2027 (over 282 dagen) |
|
|
| datum tenaamstelling |
za 2 sep. 2023 |
| in bezit van eigenaar | 2 jaren en 8 maanden |
| datum 1e toelating |
ma 24 jun. 2013 |
| datum 1e afgifte Nederland |
ma 24 jun. 2013 |
|
Historie
|
6KNF66 |
Massa
|
6KNF66 |
| massa ledig voertuig | 1.485 Kg |
| massa rijklaar | 1.585 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 2.060 Kg |
| max. te belasten met | 575 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 750 Kg |
| max. massa trekken geremd | 1.800 Kg |
| max. daklast | 75 Kg |
| max. massa samenstelling | 3.940 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., circ.-v/a, schijven/schijven, ABS met EBD |
| handrem | mechanisch, trommel, op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 940 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | nee |
| - afstand volgende as | 276,0 cm |
| - spoorbreedte | 150,0 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.170 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | ja |
| - spoorbreedte | 151,5 cm |
|
Maten
|
6KNF66 |
| lengte | 4,48 m |
| breedte | 1,80 m |
| hoogte | 1,55 m |
| wielbasis | 2,76 m |
Banden
|
6KNF66 |
| banden; velgen en ET | V+A= 225/45R18 91W/V; 8x18 ET30 / 225/50R17 94H/V; 7 1/2x17 ET34 |
| banden; velgen en ET | V= 225/40R19 89W; 8x19 ET30 / A= 255/35R19 92W; 9x19 ET41 |
| banden; velgen en ET | V= 225/45R18 91V; 8x18 ET30 / A= 255/40R18 95V; 9x18 ET41 |
|
Terugroepactie
|
6KNF66 |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen - carrosserie (beschermingsmiddelen inzittenden) |
| terugroepactie referentiecode | Na enkele jaren kan er door luchtvochtigheid en temperatuurschommelingen bij de bestuurdersairbag een defect ontstaan aan de gasgenerator. |
| risicobeoordeling | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| materiële gevolgen | Er kan niet worden uitgesloten dat bij een airbagactivering na een botsing een te hoge druk ontstaat in de gasgenerator, als deze ontploft kunnen de rondvliegende metalen delen ernstige verwondingen veroorzaken en in het extreemste geval zelf tot de dood leiden. |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt verzocht een afspraak te maken met de merkdealer. Deze zal de airbag vervangen. |
| aangekondigd door producent op | wo 16 jul. 2025 (ref. code 0032730300) |
| gemeld aan RDW op | wo 23 jul. 2025 |
| gemeld door | BMW Nederland B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | do 30 okt. 2025 middels een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | 0800-0992234 |
| meer informatie via web | - |
| totaal aantal terugroepingen | 1.452.503 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 49.614 |
| gepubliceerd door RDW op | do 24 jul. 2025 |
| | |
| oude terugroepactie(s) | hersteld door producent |
| - do 26 sep. 2013 | Als gevolg van een fabricagefout bij de inlaatnokkenas bestaat de mogelijkheid dat de olietoevoer van de vacuümpomp niet voldoende is. |
|
Motor & Brandstof
|
6KNF66 |
| layout | in lijn, turbo, directe inspuiting |
| merk motor | Bmw |
| max. netto vermogen | 135.00 kW (184 pk) |
| brandstof 1 |
Benzine |
| cilinders | 4 |
| cilinderinhoud | 1.997 cm3 |
| netto max. vermogen | 135 kW (184 pk) bij 5.000 rpm |
| koppel | 270 Nm bij 1.250 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| motorcode | N20B20A |
| Verbruik |
6KNF66 |
| brandstof 1 |
Benzine |
| benzine Euro95-prijs | €1,819/l op ma 1 jan. 2001 |
| brandstofverbruik stad | 8.80 l/100km (1:11,4) = €8,80 |
| brandstofverbruik buitenweg | 5.30 l/100km (1:18,9) = €5,30 |
| brandstofverbruik gecombineerd | 6.80 l/100km (1:14,7) = €6,80 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 6.80 l/100km (1:14,7) = €6,80 |
| maximale biobrandstof percentage | 10.00 % |
| WLTP |
|
|
Milieu
|
6KNF66 |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Benzine |
| emissieklasse |
6 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 W |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*459/2012W |
| emissie koolwaterstof | 0.04110 g/km |
| emissie stikstofoxide NOx | 0.02510 g/km |
| emissie koolstofmonoxyde | 0.35990 g/km |
| CO2 uitstoot stadsrit (NEDC) | 205 g/km |
| CO2 uitstoot buitenweg (NEDC) | 134 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd (NEDC) | 160 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 160 g/km |
| uitstoot deeltjes (licht) | 0.00029 g/km |
| geluid |
| geluidsniveau stationair | 82 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 3.750 tpm |
Keuringen
|
6KNF66 |
| di 16 jan. 2024 09:26 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op za 15 feb. 2025
|
| ma 20 jan. 2025 10:58 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - is vervallen op zo 15 feb. 2026
|
| wo 21 jan. 2026 08:58 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - vervalt op ma 15 feb. 2027
|