| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Ford |
| moederbedrijf | Ford Motor Company |
| hoofdkantoor | Ford-Werke Gmbh, D-50735 Keulen, Duitsland |
| importeur | Van Mossel |
| handelsbenaming | Kuga 2.5 Phev |
| handelsnamen | Kuga
|
| typenaam | Kuga 2.5 Phev |
| links/rechts rijdend | links en rechts rijdende uitvoering(en) |
| aandrijving | voor |
| versnelling | traploze automaat |
| 1e kleur | groen |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
do 8 feb. 2024 - |
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 4-deurs, MPV |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | 553DNNBFSAS |
| variant | BGDA1FX |
| type | DFK |
| plaats chassisnummer | niet geregistreerd |
| EuroNCAP-score | 5 sterren, https://www.euroncap.com/en/results/ford/kuga/39116 |
| site | https://www.ford.nl/ |
|
Prestaties
|
JGP84R |
|
max. snelheid constructie |
200 km/u |
| topsnelheid |
200 km/u |
| acceleratie 0-100 km/h |
9,2 sec |
|
Financieel
|
JGP84R |
| catalogusprijs | € 48.344,00 |
| bruto BPM | € 535,00 |
| bijtelling | 22% is €10.636 (is €886 per maand), geldig van 01-07-2024 tot 01-07-2029
|
| afschrijvingsmoment BPM |
ma 22 sep. 2025 |
|
Status
|
JGP84R |
| leeftijd | 1 jaren en 10 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | Nee |
|
Typegoedkeuring
|
JGP84R |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Multipurpose vehicle (MPV) |
| NL typegoedkeuringsnr | e13*2007/46*2188*14 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,710 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
JGP84R |
| oordeel | Geen oordeel |
| toelichting | De RDW geeft geen oordeel over de reeks tellerstanden van dit voertuig. Dit kan twee oorzaken hebben: dit voertuig is buiten Nederland geregistreerd geweest, of aan dit voertuig is iets gewijzigd waardoor het een ander kenteken heeft gekregen. |
| jaar laatste registratie | 2025 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
JGP84R |
| vervaldatum APK | ma 19 jun. 2028 (over 777 dagen) |
|
|
| datum 1e toelating |
wo 19 jun. 2024 |
|
Historie
|
JGP84R |
Massa
|
JGP84R |
| massa ledig voertuig | 1.808 Kg |
| massa rijklaar | 1.908 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 2.400 Kg |
| max. te belasten met | 592 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 750 Kg |
| max. massa trekken geremd | 2.100 Kg |
| max. daklast | 75 Kg |
| max. massa samenstelling | 4.500 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., gescheiden circuits, schijven/schijven; ABS met ESP |
| handrem | mechanisch of elektrisch, schijven op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 1.260 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | ja |
| - aangedreven vooras | ja |
| - afstand volgende as | 271,0 cm |
| - spoorbreedte | 158,6 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.170 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | nee |
| - aangedreven achteras | nee |
| - spoorbreedte | 157,0 cm |
|
Maten
|
JGP84R |
| lengte | 4,604 - 4,745 m |
| breedte | 1,88 m |
| hoogte | 1,62 - 1,69 m |
| wielbasis | 2,71 m |
Banden
|
JGP84R |
| banden; velgen en ET | 225/65R17 102H; 7.0x17 ET50.0 / 225/60R18 100H; 7.5x18 ET50.0 |
| banden; velgen en ET | 225/55R19 99H; 7.5x19 ET50.0 |
| banden; velgen en ET | 245/45R20 99H; 8.0x20 ET55.0 |
|
Terugroepactie
|
JGP84R |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen en aanhangwagens - elektrische installatie |
| terugroepactie referentiecode | In een of meer cellen van de hoogspanningsaccu kan interne kortsluiting in de cel ontstaan. |
| risicobeoordeling | Brand met letselschade |
| materiële gevolgen | Hierdoor kan de aandrijving uitvallen, wat de kans op een ongeval vergroot. Daarnaast kan de accu oververhit raken en brand veroorzaken. |
| herstel | De fabrikant verzoekt om de hoogspanningsaccu te beperken tot 80% om de bovenstaande risico's zo veel mogelijk te beperken. Het is van essentieel belang dat deze grenswaarde niet wordt overschreden. |
| aangekondigd door producent op | do 20 nov. 2025 (ref. code 25SC4) |
| gemeld aan RDW op | vr 5 dec. 2025 |
| gemeld door | Ford Nederland B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | vr 28 nov. 2025 middels een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | +31 (0) 70 7703 777 |
| meer informatie via web | - |
| totaal aantal terugroepingen | 252.972 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 30.586 |
| gepubliceerd door RDW op | vr 12 dec. 2025 |
|
Motor & Brandstof
|
JGP84R |
| layout | in lijn-DI-Pin |
| merk motor | Ford |
| max. netto vermogen | 111.10 kW (151 pk) |
| elektromotor af fabriek | ja |
| hybride | ja |
| klasse hybride | Off vehicle-charging hybride elektrisch voertuig (OVC-HEV) |
| extern oplaadbaar (plug-in, PHEV) | ja |
| brandstof 1 |
Benzine |
| alleen elektrisch geschakeld | nee |
| netto max. vermogen elektromotor 2 | 111.70 kW (152 pk) |
| nominaal continu max. vermogen elektromotor | 63.50 kW (86 pk) |
| max. netto elektrovermogen 30 min. | 63.50 kW (86 pk) |
| cilinders | 4 |
| cilinderinhoud | 2.488 cm3 |
| netto max. vermogen | 111 kW (151 pk) bij 5.500 rpm |
| koppel | 200 Nm bij 4.500 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| motorcode | BGDA |
| brandstof 2 |
Elektriciteit |
|---|
| Verbruik |
JGP84R |
| brandstof 1 |
Benzine |
| benzine Euro95-prijs | €2,324/l op ma 27 apr. 2026 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrens (WLTP) | 0.880 l/100km (1:113,6) = €2,05 |
| brandstofverbruik gecomb. bovengrens (WLTP) | 1.240 l/100km (1:80,6) = €2,88 |
| theoretisch maximale bereik | 69 - 60 km |
| brandstof 2 |
Elektriciteit |
| WLTP |
|
| elektrisch verbruik extern opladen WLTP | 16,18 - 17,45 kW/100km |
|
Milieu
|
JGP84R |
| WLTP |
|
| emissie CO2 gewogen gecombineerd WLTP | 21 g/km |
| brandstof 1 |
Benzine |
| emissieklasse |
6 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 EA |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*2023/443EA |
| emissie stikstofoxide NOx | 5.60 g/km |
| CO uitstoot | 85.70 g/km |
| brandstof 2 |
Elektriciteit |
| emissieklasse | Z |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 EA |
| geluid |
| geluidsniveau stationair | 67 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 2.240 tpm |
Keuringen
|
JGP84R |
| Nog geen keuringen/meldingen |