| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Hyundai |
| moederbedrijf | Hyundai Motor Group, Zuid-Korea |
| hoofdkantoor | Hyundai Motor Company, Seoul, Zuid-Korea |
| importeur | Van Mossel |
| handelsbenaming | Ioniq |
| handelsnamen | Ioniq
|
| typenaam | Ioniq |
| links/rechts rijdend | links en rechts rijdende uitvoering(en) |
| aandrijving | voor |
| 1e kleur | grijs |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
ma 30 nov. 2020 - |
| zuinigheidslabel |
|
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 5-deurs, hatchback |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | E11BZ1 |
| variant | B5E11 |
| type | AE |
| plaats chassisnummer | niet geregistreerd |
| EuroNCAP-score | 5 sterren, https://www.euroncap.com/nl/results/hyundai/ioniq/25556 |
| site | https://www.hyundai.com/nl.html |
|
Prestaties
|
T188ZB |
|
max. snelheid constructie |
165 km/u |
| topsnelheid |
165 km/u |
| acceleratie 0-100 km/h |
9.7 sec |
|
Financieel
|
T188ZB |
| catalogusprijs | € 36.066,00 |
| bruto BPM | niet opgegeven |
| bijtelling | 12% is €4.328 (is €361 per maand), geldig van 01-08-2021 tot 01-08-2026
|
| afschrijvingsmoment BPM |
za 23 sep. 2023 |
|
Status
|
T188ZB |
| leeftijd | 4 jaren en 9 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
T188ZB |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Hatchback |
| NL typegoedkeuringsnr | e4*2007/46*1157*12 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,700 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
T188ZB |
| oordeel | Geen oordeel |
| toelichting | De RDW geeft geen oordeel over de reeks tellerstanden van dit voertuig. Dit kan twee oorzaken hebben: dit voertuig is buiten Nederland geregistreerd geweest, of aan dit voertuig is iets gewijzigd waardoor het een ander kenteken heeft gekregen. |
| jaar laatste registratie | 2026 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
T188ZB |
| vervaldatum APK | ma 19 jul. 2027 (over 437 dagen) |
|
|
| datum tenaamstelling |
wo 8 nov. 2023 |
| in bezit van eigenaar | 2 jaren en 6 maanden |
| datum 1e toelating |
ma 19 jul. 2021 |
| datum 1e afgifte Nederland |
wo 8 nov. 2023 Import |
|
Historie
|
T188ZB |
Massa
|
T188ZB |
| massa ledig voertuig | 1.502 Kg |
| massa rijklaar | 1.602 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 1.970 Kg |
| max. te belasten met | 468 Kg |
| remmen | assist. elektrohydraulisch, hydr., gescheiden circuits schijven/schijven; ABS met ESP |
| handrem | mechanisch of elektromechanisch, schijven, op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 970 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | ja |
| - aangedreven vooras | ja |
| - afstand volgende as | 270,0 cm |
| - spoorbreedte | 155,2 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.120 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | nee |
| - aangedreven achteras | nee |
| - spoorbreedte | 156,4 cm |
|
Maten
|
T188ZB |
| lengte | 4,47 m |
| breedte | 1,82 m |
| hoogte | 1,48 m |
| wielbasis | 2,70 m |
| bagageruimte | 357-1.417 l |
Banden
|
T188ZB |
| banden; velgen en ET | 205/60R16 92H; 6.5x16 ET50 |
|
Terugroepactie
|
T188ZB |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen en aanhangwagens - elektrische installatie |
| terugroepactie referentiecode | Er kan een spanningsverschil ontstaan tussen de onderlinge cellen van de hoogvoltage batterij. |
| risicobeoordeling | Brand met letselschade |
| materiële gevolgen | Hierdoor kan kortsluiting ontstaan met brand als mogelijk gevolg. |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt verzocht een afspraak te maken met de merkdealer. De software wordt aangepast waardoor afwijkingen in een nog eerder stadium gedetecteerd kunnen worden. Mocht er een afwijking geconstateerd worden, dan wordt de hoogvoltage batterij preventief vervangen. |
| aangekondigd door producent op | wo 23 jul. 2025 (ref. code 61D018) |
| gemeld aan RDW op | do 16 apr. 2026 |
| gemeld door | Hyundai Motor Netherlands b.v. |
| eigenaar geïnformeerd op | di 12 aug. 2025 middels opbellen of persoonlijk benaderen, een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | - |
| meer informatie via web | - |
| totaal aantal terugroepingen | 30.118 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 1.767 |
| gepubliceerd door RDW op | vr 17 apr. 2026 |
|
Motor & Brandstof
|
T188ZB |
| merk motor | Mobis |
| brandstof 1 |
Elektriciteit |
| elektromotor | ja |
| netto max. vermogen elektromotor | 100.00 kW (136 pk) |
| nominaal continu max. vermogen elektromotor | 25.30 kW (34 pk) |
| koppel | 295 Nm |
| accu | 40.4 kWh (lithium-ion NCM (Nikkel Cobalt Mangaan)) |
| motor 1 motorcode | EM10 (volgnr 1) |
| alleen elektrisch geschakeld | ja |
| max. netto elektrovermogen 30 min. | 25.30 kW (34 pk) |
| Verbruik |
T188ZB |
| brandstof 1 |
Elektriciteit |
| theoretisch maximale bereik WLTP | 311 km |
| elektrisch verbruik gecombineerd | 13,8 kW/100 km |
snellaadvermogen  | 44 kW DC |
laadvermogen  | 7.2 kW AC |
| WLTP |
|
| actieradius enkel elektrisch WLTP | 311 km |
|
|
T188ZB |
| V2L | Niet beschikbaar |
| V2H | Niet beschikbaar |
| V2G | Niet beschikbaar |
|
Milieu
|
T188ZB |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Elektriciteit |
| emissieklasse |
Z |
| uitlaatemissieniveau | AX |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*2018/1832AX |
| geluid |
Keuringen
|
T188ZB |
| ma 14 jul. 2025 13:26 | apk lichte voertuigen |
516 - Dimlicht onjuist afgesteld
periodieke controle - vervalt op ma 19 jul. 2027
|