| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Kia |
| moederbedrijf | Hyundai Motor Group, Zuid-Korea |
| hoofdkantoor | Kia Corporation, Rok- Seoul, Zuid-Korea |
| importeur | Van Mossel |
| handelsbenaming | Sportage 1.6 Tgdi |
| handelsnamen | Sportage
|
| typenaam | Sportage 1.6 Tgdi |
| links/rechts rijdend | links en rechts rijdende uitvoering(en) |
| aandrijving | voor |
| versnelling | handgeschakeld, 6 v. |
| 1e kleur | zwart |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
vr 18 sep. 2015 - |
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 5-deurs, MPV |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | M64ZZ1 |
| variant | F5P21 |
| type | QLE |
| plaats chassisnummer | niet geregistreerd |
| EuroNCAP-score | 5 sterren, https://www.euroncap.com/en/results/kia/sportage/46244 |
| site | https://www.kia.com/nl/ |
|
Prestaties
|
JJG75K |
|
max. snelheid constructie |
182 km/u |
|
Financieel
|
JJG75K |
| catalogusprijs | € 32.683,00 |
| bruto BPM | € 2.319,00 |
| bijtelling | n.v.t. |
| afschrijvingsmoment BPM |
do 9 okt. 2025 |
|
Status
|
JJG75K |
| leeftijd | 9 jaren en 9 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
JJG75K |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Multipurpose vehicle (MPV) |
| NL typegoedkeuringsnr | e11*2007/46*3144*00 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,670 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
JJG75K |
| oordeel | Geen oordeel |
| toelichting | De RDW geeft geen oordeel over de reeks tellerstanden van dit voertuig. Dit kan twee oorzaken hebben: dit voertuig is buiten Nederland geregistreerd geweest, of aan dit voertuig is iets gewijzigd waardoor het een ander kenteken heeft gekregen. |
| jaar laatste registratie | 2025 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
JJG75K |
| vervaldatum APK | zo 30 mei 2027 (over 378 dagen) |
|
|
| datum tenaamstelling |
za 18 okt. 2025 |
| in bezit van eigenaar | 0 jaren en 7 maanden |
| datum 1e toelating |
di 2 aug. 2016 |
| datum 1e afgifte Nederland |
za 18 okt. 2025 Import |
|
Historie
|
JJG75K |
Massa
|
JJG75K |
| massa ledig voertuig | 1.354 Kg |
| massa rijklaar | 1.454 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 1.895 Kg |
| max. te belasten met | 541 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 650 Kg |
| max. massa trekken geremd | 1.400 Kg |
| max. daklast | 80 Kg |
| max. massa samenstelling | 3.295 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., gescheiden circuits, schijven/schijven of schijven/trommel; ABS met ESP |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 1.280 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | ja |
| - aangedreven vooras | ja |
| - afstand volgende as | 267,0 cm |
| - spoorbreedte | 160,9 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.150 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | nee |
| - aangedreven achteras | nee |
| - spoorbreedte | 162,0 cm |
|
Maten
|
JJG75K |
| lengte | 4,48 m |
| breedte | 1,86 m |
| hoogte | 1,64 - 1,65 m |
| wielbasis | 2,67 m |
Banden
|
JJG75K |
| banden; velgen en ET | 195/65R15 91H; 6.0x15 ET47 |
| banden; velgen en ET | 205/55R16 91H; 6.5x16 ET51 |
| banden; velgen en ET | 225/45R17 91W; 7.0x17 ET54 |
|
Terugroepactie
|
JJG75K |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen en aanhangwagens - reminrichting |
| terugroepactie referentiecode | Het ABS/ESC -systeem van het voertuig kan mogelijk uitvallen. |
| risicobeoordeling | Een (verkeers)ongeval met letselschade |
| materiële gevolgen | Het voertuig kan mogelijk anders dan verwacht reageren op de bediening van het rempedaal. |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt verzocht om een afspraak bij de Kia dealer te maken om het relais van de regeleenheid te laten vernieuwen en, indien nodig, de besturingssoftware te laten updaten |
| aangekondigd door producent op | vr 14 mei 2021 (ref. code KRE21-92-V320-Qle) |
| gemeld aan RDW op | - |
| gemeld door | Kia Nederland B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | do 10 jun. 2021 middels een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | 0346 753 805 |
| meer informatie via web | - |
| totaal aantal terugroepingen | 850.515 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 8.634 |
| gepubliceerd door RDW op | di 25 mei 2021 |
|
Motor & Brandstof
|
JJG75K |
| layout | in lijn, turbo, directe inspuiting |
| merk motor | Hyundai/Kia |
| max. netto vermogen | 97.00 kW (132 pk) |
| elektromotor af fabriek | nee |
| extern oplaadbaar (plug-in, PHEV) | nee |
| brandstof 1 |
Benzine |
| alleen elektrisch geschakeld | nee |
| cilinders | 4 |
| cilinderinhoud | 1.591 cm3 |
| netto max. vermogen | 97 kW (132 pk) bij 6.300 rpm |
| koppel | 172 Nm bij 4.000 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| motorcode | G4FD |
| Verbruik |
JJG75K |
| brandstof 1 |
Benzine |
| benzine Euro95-prijs | €2,389/l op ma 4 mei 2026 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 6.70 l/100km (1:14,9) = €16,01 |
| maximale biobrandstof percentage | 5.00 % |
| WLTP |
|
|
Milieu
|
JJG75K |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Benzine |
| emissieklasse |
6 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 W |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*2015/45W |
| emissie koolwaterstof | 0.01470 g/km |
| emissie stikstofoxide NOx | 0.02860 g/km |
| emissie koolstofmonoxyde | 0.16210 g/km |
| CO2 uitstoot stadsrit (NEDC) | 199 g/km |
| CO2 uitstoot buitenweg (NEDC) | 131 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd (NEDC) | 156 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 156 g/km |
| uitstoot deeltjes (licht) | 0.00113 g/km |
| geluid |
| geluidsniveau stationair | 73 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 3.750 tpm |
Keuringen
|
JJG75K |
| Nog geen keuringen/meldingen |