| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Mercedes-Benz |
| moederbedrijf | Mercedes-Benz Group AG |
| hoofdkantoor | Daimler Ag, D-70546 Stuttgart, Duitsland |
| importeur | Van Mossel |
| handelsbenaming | A 180 |
| handelsnamen | A 180
|
| typenaam | A 180 |
| aandrijving | voor |
| versnelling | handgeschakeld, 6 v. |
| 1e kleur | bruin |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
wo 21 nov. 2012 - |
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 5-deurs, stationwagen |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | HZAAB502 |
| variant | 124GQ2 |
| type | 176 |
| plaats chassisnummer | niet geregistreerd |
| site | https://www.mercedes-benz.nl |
|
Prestaties
|
X202ZS |
|
max. snelheid constructie |
202 km/u |
|
Financieel
|
X202ZS |
| catalogusprijs | € 29.620,00 |
| bruto BPM | € 289,00 |
| bijtelling | n.v.t. |
| afschrijvingsmoment BPM |
wo 21 feb. 2024 |
|
Status
|
X202ZS |
| leeftijd | 13 jaren en 2 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
X202ZS |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Stationwagen |
| NL typegoedkeuringsnr | e1*2007/46*0928*03 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,699 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
X202ZS |
| oordeel | Geen oordeel |
| toelichting | De RDW geeft geen oordeel over de reeks tellerstanden van dit voertuig. Dit kan twee oorzaken hebben: dit voertuig is buiten Nederland geregistreerd geweest, of aan dit voertuig is iets gewijzigd waardoor het een ander kenteken heeft gekregen. |
| jaar laatste registratie | 2025 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
X202ZS |
| vervaldatum APK | vr 10 jul. 2026 (over 65 dagen) |
|
|
| datum tenaamstelling |
do 6 jun. 2024 |
| in bezit van eigenaar | 1 jaren en 11 maanden |
| datum 1e toelating |
di 26 feb. 2013 |
| datum 1e afgifte Nederland |
do 6 jun. 2024 Import |
|
Historie
|
X202ZS |
Massa
|
X202ZS |
| massa ledig voertuig | 1.270 Kg |
| massa rijklaar | 1.370 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 1.935 Kg |
| max. te belasten met | 665 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 685 Kg |
| max. massa trekken geremd | 1.200 Kg |
| max. daklast | 100 Kg |
| max. massa samenstelling | 3.135 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., gescheiden circuits, schijven/schijven; ABS |
| handrem | elektromechanisch, schijven, op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 990 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | ja |
| - aangedreven vooras | ja |
| - afstand volgende as | 269,9 cm |
| - spoorbreedte | 153,3 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 945 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | nee |
| - aangedreven achteras | nee |
| - spoorbreedte | 152,7 cm |
|
Maten
|
X202ZS |
| lengte | 4,43 m |
| breedte | 1,78 m |
| hoogte | 1,44 m |
| wielbasis | 2,70 m |
Banden
|
X202ZS |
| banden; velgen en ET | 195/65R15 91H; 6.5x15 ET47 / 205/55R16 91H; 6.5x16 ET49 |
| banden; velgen en ET | 225/45R17 91V; 7.5x17 ET52.5 / 205/50R17 XL 93H M+S; 6.5x17 ET49 |
| banden; velgen en ET | 225/40R18 XL 92W; 7.5x18 ET52 |
|
Terugroepactie
|
X202ZS |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen - carrosserie (beschermingsmiddelen inzittenden) |
| terugroepactie referentiecode | De stuurkolom is onvoldoende elektrisch geaard. Hierdoor kan een elektrostatische ontlading plaatsvinden. |
| risicobeoordeling | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| materiële gevolgen | Bij de elektrostatische ontlading kan de airbag spontaan geactiveerd worden. |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt uitgenodigd een afspraak te maken met een merkdealer. De dealer zal de aarding van de stuurkolom controleren en indien nodig aanpassen. |
| aangekondigd door producent op | wo 6 dec. 2017 (ref. code 4692233) |
| gemeld aan RDW op | wo 31 jan. 2018 |
| gemeld door | Mercedes-Benz Nederland B.V. (Cars) |
| eigenaar geïnformeerd op | do 15 feb. 2018 middels een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | 008 00 12 777 777 |
| meer informatie via web | - |
| totaal aantal terugroepingen | 373.522 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 10.228 |
| gepubliceerd door RDW op | do 1 feb. 2018 |
|
Motor & Brandstof
|
X202ZS |
| layout | in lijn, turbo, directe inspuiting |
| merk motor | Mercedes-Benz |
| max. netto vermogen | 90.00 kW (123 pk) |
| brandstof 1 |
Benzine |
| cilinders | 4 |
| cilinderinhoud | 1.595 cm3 |
| netto max. vermogen | 90 kW (123 pk) bij 5.000 rpm |
| koppel | 200 Nm bij 1.250 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| motorcode | 270910 |
| Verbruik |
X202ZS |
| brandstof 1 |
Benzine |
| benzine Euro95-prijs | €2,324/l op ma 27 apr. 2026 |
| brandstofverbruik stad | 7.60 l/100km (1:13,2) = €17,66 |
| brandstofverbruik buitenweg | 4.60 l/100km (1:21,7) = €10,69 |
| brandstofverbruik gecombineerd | 5.70 l/100km (1:17,5) = €13,25 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 5.70 l/100km (1:17,5) = €13,25 |
| maximale biobrandstof percentage | 10.00 % |
| WLTP |
|
|
Milieu
|
X202ZS |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Benzine |
| emissieklasse |
6 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 W |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*630/2012W |
| emissie koolwaterstof | 0.04380 g/km |
| emissie stikstofoxide NOx | 0.01280 g/km |
| emissie koolstofmonoxyde | 0.10110 g/km |
| CO2 uitstoot stadsrit (NEDC) | 178 g/km |
| CO2 uitstoot buitenweg (NEDC) | 108 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd (NEDC) | 133 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 133 g/km |
| uitstoot deeltjes (licht) | 0.00010 g/km |
| geluid |
| geluidsniveau rijdend | 74 dB(A) |
| geluidsniveau stationair | 74 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 3.750 tpm |
Keuringen
|
X202ZS |
| di 27 feb. 2024 14:09 | apk lichte voertuigen |
516 - Dimlicht onjuist afgesteld
periodieke controle - is vervallen op do 27 feb. 2025
|
| do 10 jul. 2025 10:47 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - vervalt op vr 10 jul. 2026
|