| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Opel |
| moederbedrijf | Stellantis Group (fusieconcern van Groupe PSA en FCA) |
| hoofdkantoor | Adam Opel Ag, Bahnhofsplatz D-65423, Rüsselsheim Am Main, Duitsland |
| importeur | Van Mossel |
| handelsbenaming | Grandland X 12xht |
| handelsnamen | Grandland X
|
| typenaam | Grandland 12Xht |
| links/rechts rijdend | links en rechts rijdende uitvoering(en) |
| aandrijving | voor |
| versnelling | handgeschakeld, 6 v. |
| 1e kleur | wit |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
do 17 aug. 2017 - |
| zuinigheidslabel |
|
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 4-deurs, MPV |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | HNYH-C1F000 |
| variant | R |
| type | Z |
| plaats chassisnummer | in motorruimte r. |
| EuroNCAP-score | 5 sterren, https://www.euroncap.com/en/results/opel%2fvauxhall/grandland+x/27772 |
| site | https://www.opel.nl/ |
|
Prestaties
|
RR977S |
|
max. snelheid constructie |
188 km/u |
|
Financieel
|
RR977S |
| catalogusprijs | € 36.071,00 |
| bruto BPM | € 4.718,00 |
| bijtelling | n.v.t. |
|
Status
|
RR977S |
| leeftijd | 8 jaren en 4 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
RR977S |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Multipurpose vehicle (MPV) |
| NL typegoedkeuringsnr | e2*2007/46*0597*03 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,675 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
RR977S |
| oordeel | Logisch |
| toelichting | De geregistreerde tellerstand is telkens hoger dan de daarvoor geregistreerde tellerstand. De RDW oordeelt dan dat de tellerstand logisch verklaarbaar is. |
| jaar laatste registratie | 2026 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
RR977S |
| vervaldatum APK | za 1 mei 2027 (over 350 dagen) |
|
|
| datum tenaamstelling |
wo 6 mei 2026 |
| in bezit van eigenaar | 0 jaren en 0 maanden |
| datum 1e toelating |
za 6 jan. 2018 |
| datum 1e afgifte Nederland |
za 6 jan. 2018 |
|
Historie
|
RR977S |
Massa
|
RR977S |
| massa ledig voertuig | 1.253 Kg |
| massa rijklaar | 1.353 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 1.910 Kg |
| max. te belasten met | 657 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 670 Kg |
| max. massa trekken geremd | 1.400 Kg |
| max. daklast | 80 Kg |
| max. massa samenstelling | 3.310 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., gescheiden circuits, schijven/schijven; ABS/ESP |
| handrem | elektromechanisch, schijven, op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 1.100 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | ja |
| - afstand volgende as | 267,5 cm |
| - spoorbreedte | 157,9 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.100 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | nee |
| - spoorbreedte | 158,7 cm |
|
Maten
|
RR977S |
| lengte | 4,48 m |
| breedte | 1,86 m |
| hoogte | 1,61 m |
| wielbasis | 2,68 m |
Banden
|
RR977S |
| banden; velgen en ET | 205/55R16 90H; 7.0x16 ET44 / 225/45R17 90H; 7.5x17 ET44 |
| banden; velgen en ET | 225/40R18 90H; 8.0x18 ET48 |
|
Terugroepactie
|
RR977S |
| openstaande terugroepactie | nee |
| | |
| oude terugroepactie(s) | hersteld door producent |
| - zo 8 jul. 2018 | De rugleuningbekleding van de linker- en rechtervoorstoel is mogelijk onjuist gefabriceerd. Hierdoor opent de biesnaad van de bekleding mogelijk onjuist tijdens activatie van de stoelairbag. |
| - di 6 dec. 2022 | Bij voertuigen met een EB2-motor komt de distributieriem in aanraking met de motorolie. Het kan daarbij voorkomen dat de riem wordt aangetast en er kleine deeltjes losraken die in het oliecircuit terecht komen. |
|
Motor & Brandstof
|
RR977S |
| layout | in lijn, turbo, directe inspuiting |
| merk motor | Psa |
| max. netto vermogen | 96.00 kW (131 pk) |
| elektromotor af fabriek | nee |
| extern oplaadbaar (plug-in, PHEV) | nee |
| brandstof 1 |
Benzine |
| alleen elektrisch geschakeld | nee |
| cilinders | 3 |
| cilinderinhoud | 1.199 cm3 |
| netto max. vermogen | 96 kW (131 pk) bij 5.500 rpm |
| koppel | 205 Nm bij 1.750 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| motorcode | HN02 |
| Verbruik |
RR977S |
| brandstof 1 |
Benzine |
| benzine Euro95-prijs | €2,389/l op ma 4 mei 2026 |
| brandstofverbruik stad | 6.00 l/100km (1:16,7) = €14,33 |
| brandstofverbruik buitenweg | 4.50 l/100km (1:22,2) = €10,75 |
| brandstofverbruik gecombineerd | 5.10 l/100km (1:19,6) = €12,18 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 5.10 l/100km (1:19,6) = €12,18 |
| maximale biobrandstof percentage | 10.00 % |
| WLTP |
|
|
Milieu
|
RR977S |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Benzine |
| emissieklasse |
6 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 W |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*2016/646W |
| emissie koolwaterstof | 0.03750 g/km |
| emissie stikstofoxide NOx | 0.03870 g/km |
| emissie koolstofmonoxyde | 0.20640 g/km |
| CO2 uitstoot stadsrit (NEDC) | 139 g/km |
| CO2 uitstoot buitenweg (NEDC) | 104 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd (NEDC) | 117 g/km |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 117 g/km |
| uitstoot deeltjes (licht) | 0.00160 g/km |
| geluid |
| geluidsniveau rijdend | 69 dB(A) |
| geluidsniveau stationair | 74 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 3.750 tpm |
Keuringen
|
RR977S |
| ma 8 jan. 2024 14:37 | apk lichte voertuigen |
205 - Band onvoldoende profiel
periodieke controle - is vervallen op do 8 jan. 2026
|
| do 4 dec. 2025 15:57 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - vervalt op vr 8 jan. 2027
|
| vr 1 mei 2026 09:15 | apk lichte voertuigen |
periodieke controle - vervalt op za 1 mei 2027
|