| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Opel |
| moederbedrijf | Stellantis Group (fusieconcern van Groupe PSA en FCA) |
| hoofdkantoor | Adam Opel Ag, Bahnhofsplatz D-65423, Rüsselsheim Am Main, Duitsland |
| importeur | Van Mossel |
| handelsbenaming | Insignia Sports Tourer B 15xht |
| handelsnamen | Insignia Sports Tourer
|
| typenaam | Insignia B 15Xht |
| links/rechts rijdend | links en rechts rijdende uitvoering(en) |
| aandrijving | voor |
| versnelling | automaat, 6 v. |
| 1e kleur | blauw |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
di 13 jun. 2017 - |
| zuinigheidslabel |
|
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 5-deurs, stationwagen |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | BA1M2ADLK5 |
| variant | DA0EBAB12 |
| type | Z-B |
| plaats chassisnummer | in motorruimte a. |
| EuroNCAP-score | 5 sterren, https://www.euroncap.com/en/results/opel%2fvauxhall/insignia/27281 |
| site | https://www.opel.nl/ |
|
Prestaties
|
PR413N |
|
max. snelheid constructie |
214 km/u |
|
Financieel
|
PR413N |
| catalogusprijs | € 50.804,00 |
| bruto BPM | € 7.876,00 |
| bijtelling | n.v.t. |
|
Status
|
PR413N |
| leeftijd | 8 jaren en 8 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
PR413N |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Stationwagen |
| NL typegoedkeuringsnr | e8*2007/46*0264*02 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,829 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
PR413N |
| oordeel | Logisch |
| toelichting | De geregistreerde tellerstand is telkens hoger dan de daarvoor geregistreerde tellerstand. De RDW oordeelt dan dat de tellerstand logisch verklaarbaar is. |
| jaar laatste registratie | 2026 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
PR413N |
| vervaldatum APK | ma 30 mrt. 2026 -39 dagen verlopen |
|
|
| datum tenaamstelling |
wo 18 mrt. 2026 |
| in bezit van eigenaar | 0 jaren en 1 maanden |
| datum 1e toelating |
do 31 aug. 2017 |
| datum 1e afgifte Nederland |
do 31 aug. 2017 |
|
Historie
|
PR413N |
Massa
|
PR413N |
| massa ledig voertuig | 1.422 Kg |
| massa rijklaar | 1.522 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 2.110 Kg |
| max. te belasten met | 688 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 730 Kg |
| max. massa trekken geremd | 1.405 Kg |
| max. daklast | 100 Kg |
| max. massa samenstelling | 3.480 Kg |
| remmen | assist. door druk, hydr., gescheiden circuits, schijven/schijven; ABS met ESP |
| handrem | elektromechanisch, schijven, op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 1.045 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | ja |
| - afstand volgende as | 282,9 cm |
| - spoorbreedte | 160,7 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.075 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | nee |
| - spoorbreedte | 161,0 cm |
|
Maten
|
PR413N |
| lengte | 4,99 m |
| breedte | 1,86 m |
| hoogte | 1,50 m |
| wielbasis | 2,83 m |
Banden
|
PR413N |
| banden; velgen en ET | 225/55R17 97V; 7x17 ET44, 7,5x17 ET45 / 225/55R17 97W; 7,5x17 ET45 |
| banden; velgen en ET | 245/45R18 96W; 8,5x18 ET49 |
| banden; velgen en ET | 235/45R18 98W XL; 7,5x18 ET41 |
|
Terugroepactie
|
PR413N |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen en aanhangwagens - reminrichting |
| terugroepactie referentiecode | Er zit een fout in de software van de regelmodule van de elektronische rem. |
| risicobeoordeling | Een (verkeers)ongeval met letselschade |
| materiële gevolgen | Niet altijd goed werken van de hydraulische remcompensatie |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt uitgenodigd een afspraak te maken met een merkdealer. Deze zal de software van de regelmodule vernieuwen. |
| aangekondigd door producent op | ma 10 okt. 2022 (ref. code KBT) |
| gemeld aan RDW op | ma 27 mrt. 2023 |
| gemeld door | Stellantis Nederland B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | ma 10 apr. 2023 middels een brief |
| meer informatie via telefoonnummer | 00800-08251001 |
| meer informatie via web | - |
| totaal aantal terugroepingen | 194.055 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 5.404 |
| gepubliceerd door RDW op | di 28 mrt. 2023 |
| | |
| oude terugroepactie(s) | hersteld door producent |
| - vr 6 apr. 2018 | De buitenste veiligheidsgordels achter liggen mogelijk onjuist bij het verankeringspunt. |
|
Motor & Brandstof
|
PR413N |
| layout | in lijn, turbo, directe inspuiting |
| merk motor | Opel |
| max. netto vermogen | 121.00 kW (165 pk) |
| elektromotor af fabriek | nee |
| extern oplaadbaar (plug-in, PHEV) | nee |
| brandstof 1 |
Benzine |
| alleen elektrisch geschakeld | nee |
| cilinders | 4 |
| cilinderinhoud | 1.490 cm3 |
| netto max. vermogen | 121 kW (165 pk) bij 5.600 rpm |
| koppel | 250 Nm bij 2.000 rpm |
| brandstoftype | voertuig geschikt voor gebruik van 1 brandstoftype |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| type motor | elektrische ontsteking, viertakt |
| motorcode | B15XHT |
| motorcode | LFV |
| Verbruik |
PR413N |
| brandstof 1 |
Benzine |
| brandstofverbruik stad | 7.70 l/100km (1:13) = €0,00 |
| brandstofverbruik buitenweg | 5.30 l/100km (1:18,9) = €0,00 |
| brandstofverbruik gecombineerd | 6.20 l/100km (1:16,1) = €0,00 |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrensgrens (NEDC) | 6.20 l/100km (1:16,1) = €0,00 |
| maximale biobrandstof percentage | 10.00 % |
| WLTP |
|
|
Milieu
|
PR413N |
| WLTP |
|
| brandstof 1 |
Benzine |
| emissieklasse |
6 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 W |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*2016/646W |
| CO2 uitstoot gecombineerd | 141 g/km |
| uitstoot deeltjes (licht) | 0.00210 g/km |
| geluid |
| geluidsniveau rijdend | 67 dB(A) |
| geluidsniveau stationair | 73 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 3.750 tpm |
Keuringen
|
PR413N |
| wo 19 mrt. 2025 10:00 | apk lichte voertuigen |
391 - Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
periodieke controle - is vervallen op ma 30 mrt. 2026
|