| voertuigsoort | personenauto |
| merk | Toyota |
| moederbedrijf | Toyota Motor Corporation, Japan |
| hoofdkantoor | Toyota Motor Europe Nv/Sa, B-1140 Bruxelles, België |
| importeur | Louwman |
| handelsbenaming | Corolla Cross Fwd |
| handelsnamen | Toyota Corolla
|
| typenaam | Corolla Cross Fwd |
| links/rechts rijdend | rechts rijdende uitvoering(en) |
| aandrijving | voor |
| versnelling | CVT |
| 1e kleur | grijs |
| 2e kleur | niet geregistreerd |
| modeljaren |
do 30 jun. 2022 - vr 21 okt. 2022 |
| zuinigheidslabel |
|
| zitplaatsen | 5 |
| carrosserie | 4-deurs, hatchback |
| aantal assen | 2 |
| wielen | 4 |
| uitvoering | MXGH12L-KHXGHW(2A) |
| variant | MXGH12(H) |
| type | XG1TJ(JP,M) |
| plaats chassisnummer | niet geregistreerd |
| EuroNCAP-score | 5 sterren, https://www.euroncap.com/en/results/toyota/corolla+cross/47763 |
| site | https://www.toyota.nl/ |
|
Prestaties
|
S687BB |
|
max. snelheid constructie |
180 km/u |
|
Financieel
|
S687BB |
| catalogusprijs | € 40.527,00 |
| bruto BPM | € 2.832,00 |
| bijtelling | 22% is €8.916 (is €743 per maand), geldig van 01-02-2023 tot 01-02-2028
|
| afschrijvingsmoment BPM |
do 22 dec. 2022 |
|
Status
|
S687BB |
| leeftijd | 3 jaren en 3 maanden |
| geëxporteerd | nee |
| wacht op keuren | Geen verstrekking in Open Data |
| tenaamstelling mogelijk | ja |
| geregistreerd als taxi | nee |
| WAM verzekerd | ja |
|
Typegoedkeuring
|
S687BB |
| Europese voertuigcategorie | M1 |
| Europees carrosserietype | Hatchback |
| NL typegoedkeuringsnr | e6*2018/858*00186*00 |
| Europese typegoedkeuring volgnr | 0 |
| wielen | 4 |
| wielbasis | 2,640 m |
| zitplaatsen | 5 |
|
Tellerstand
|
S687BB |
| oordeel | Logisch |
| toelichting | De geregistreerde tellerstand is telkens hoger dan de daarvoor geregistreerde tellerstand. De RDW oordeelt dan dat de tellerstand logisch verklaarbaar is. |
| jaar laatste registratie | 2025 |
| RDW Tellerrapport aanvragen | RDW Tellerrapport (inloggen bij RDW met DigiD) |
|
Datums
|
S687BB |
| vervaldatum APK | za 2 jan. 2027 (over 263 dagen) |
|
|
| datum tenaamstelling |
ma 2 jan. 2023 |
| in bezit van eigenaar | 3 jaren en 3 maanden |
| datum 1e toelating |
ma 2 jan. 2023 |
| datum 1e afgifte Nederland |
ma 2 jan. 2023 |
|
Historie
|
S687BB |
Massa
|
S687BB |
| massa ledig voertuig | 1.415 Kg |
| massa rijklaar | 1.515 Kg |
| toegestane max. massa voertuig | 1.970 Kg |
| max. te belasten met | 555 Kg |
| max. massa trekken ongeremd | 750 Kg |
| max. massa trekken geremd | 750 Kg |
| max. daklast | 75 Kg |
| max. massa samenstelling | 2.720 Kg |
| remmen | elektr. assist., hydr., circ.-v/a, schijven/schijven; ABS met ESP |
| handrem | elektrisch, schijven, op achteras |
| vooras as nr. 1: |
| - max. aslast vooras | 1.150 Kg |
| - aangedreven vooras indicator | ja |
| - aangedreven vooras | ja |
| - afstand volgende as | 264,0 cm |
| - spoorbreedte | 156,0 cm |
| achteras as nr. 2: |
| - max. aslast achteras | 1.100 Kg |
| - aangedreven achteras indicator | nee |
| - aangedreven achteras | nee |
| - spoorbreedte | 157,0 cm |
|
Maten
|
S687BB |
| lengte | 4,46 m |
| breedte | 1,83 m |
| hoogte | 1,62 m |
| wielbasis | 2,64 m |
Banden
|
S687BB |
| banden; velgen en ET | 225/50R18 95V; 7x18 ET40 |
|
Terugroepactie
|
S687BB |
| openstaande terugroepactie | ja |
| terugroepactie | status: Openstaande terugroepactie |
| defectcategorie | Motorrijtuigen en aanhangwagens - diversen |
| terugroepactie referentiecode | Het beeldscherm van het digitale dashboard is mogelijk verkeerd geprogrammeerd waardoor er onnodig vaak gegevens worden weggeschreven naar een geheugen in het systeem. |
| risicobeoordeling | Een (verkeers)ongeval met letselschade |
| materiële gevolgen | Het display wordt bij het starten van het voertuig niet weergegeven en zal in deze toestand blijven (zwart scherm). Het voertuig besturen zonder een functionerende snelheidsmeter en zonder zichtbare waarschuwingen kan het risico op een ongeval in bepaalde situaties vergroten. |
| herstel | De voertuigeigenaar wordt verzocht contact op te nemen met de merkdealer, deze zal het digitale dashboard her programmeren. De voertuigeigenaren zullen worden geïnformeerd als de software update beschikbaar is. |
| aangekondigd door producent op | do 10 jul. 2025 (ref. code 25SD-063 / 5GG31) |
| gemeld aan RDW op | do 30 okt. 2025 |
| gemeld door | Louwman & Parqui B.V. |
| eigenaar geïnformeerd op | - |
| meer informatie via telefoonnummer | 0800-0369 |
| meer informatie via web | www.toyota.nl/klantenservice |
| totaal aantal terugroepingen | 900.000 |
| totaal aantal terugroepingen in NL | 18.050 |
| gepubliceerd door RDW op | do 14 aug. 2025 |
| | |
| oude terugroepactie(s) | hersteld door producent |
| - vr 14 jun. 2024 | Het geheugen van de camera, ondeerdeel van het Toyota Safety Sense 3.0 systeem, kan een fout geven wanneer het contact wordt uitgeschakeld. |
|
Motor & Brandstof
|
S687BB |
| layout | in lijn-DI-Inj |
| merk motor | Toyota |
| max. netto vermogen | 112.00 kW (153 pk) |
| elektromotor af fabriek | ja |
| hybride | ja |
| klasse hybride | Not off-vehicle charging hybride elektrisch voertuig (NOVC-HEV) |
| extern oplaadbaar (plug-in, PHEV) | nee |
| brandstof 1 |
Elektriciteit |
| alleen elektrisch geschakeld | nee |
| netto max. vermogen elektromotor 1 | 83.00 kW (113 pk) |
| nominaal continu max. vermogen elektromotor | 58.00 kW (79 pk) |
| max. netto elektrovermogen 30 min. | 58.00 kW (79 pk) |
| motorcode | M20A |
| brandstof 2 |
Benzine |
|---|
| cilinders | 4 |
| cilinderinhoud | 1.987 cm3 |
| netto max. vermogen | 112 kW (153 pk) bij 6.000 rpm |
| koppel | 190 Nm bij 4.400 rpm |
| Verbruik |
S687BB |
| brandstof 1 |
Elektriciteit |
| brandstofverbruik gecomb. ondergrens (WLTP) | 4.986 l/100km (1:20,1) = €0,00 |
| brandstofverbruik gecomb. bovengrens (WLTP) | 5.307 l/100km (1:18,8) = €0,00 |
| brandstof 2 |
Benzine |
| benzine Euro95-prijs | €2,363/l op ma 6 apr. 2026 |
| WLTP |
|
| brandstofverbruik gecombineerd WLTP | 5.100 l/100km (1:19,6) = € 12,05 |
|
Milieu
|
S687BB |
| WLTP |
|
| emissie deeltjes type1 WLTP | 0.13 |
| emissie CO2 gecombineerd WLTP | 115 g/km |
| brandstof 1 |
Elektriciteit |
| emissieklasse |
Z |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 AP |
| milieuklasse EG goedkeuring | 715/2007*2018/1832AP |
| emissie stikstofoxide NOx | 3.90 g/km |
| aantal deeltjes type 1 | 1.77 |
| uitstoot deeltjes type 1 | 0.13 g/km |
| CO uitstoot | 188.80 g/km |
| brandstof 2 |
Benzine |
| emissieklasse | 6 |
| uitlaatemissieniveau | EURO 6 AP |
| geluid |
| geluidsniveau rijdend | 66 dB(A) |
| geluidsniveau stationair | 67 dB(A) |
| meting geluidsniveau bij | 2.500 tpm |
Keuringen
|
S687BB |
| Nog geen keuringen/meldingen |